Här kommer Yodas tävlingsresultat att visas allteftersom.
Meritstege:
SBCH |
SLCH |
CERT |
CERT | SEUCH | Workingtest |
Genomförd MH |
|||||
Cert 2 |
1:a pris Elit |
NOUCH | FIUCH | godkänd ÖK |
LP Elit |
||||||
Cert 1 |
1:a pris Elit |
Cacib1 |
2 | 3 | 4 | CIB | Uppflyttad till ÖK |
LP 3 |
|||
Certp |
Start Elit |
Reservcert |
Gk NBKL |
LP 2 |
|||||||
Start Elit |
1:a pris klass III |
Excellent |
Sverige | Start NybörjarKlass |
LP 1 |
||||||
Uppfl Hkl |
Start klass III |
1:a Ökl/bkl |
Deltagit jakt |
SVCH |
|||||||
Gk Hkl |
1:a pris klass II |
1:a Ukl |
1:a pris Öppenklass |
||||||||
Uppfl Lkl |
Start klass II |
1:a pris jnkl |
1:a pris Öppenklass |
||||||||
Gk Lkl |
1:a pris klass I |
HP |
Start öppenklass |
||||||||
Uppfl Akl |
Start klass I |
Godkänd anlagsklass |
|||||||||
Start Akl |
|
Start Anlagsklass |
Apell |
Lägre |
Högre |
Elit |
||
Datum |
Plats |
Klass |
Poäng |
Placering |
Resultat |
LYDNAD
Klass I |
Klass II |
Klass III |
Elit |
||||||||
Datum |
Plats |
Klass |
Poäng |
Pris |
Placering |
VILTSPÅR
Anlagsklass |
1:a pris Öppen |
1:a pris Öppen |
SVCH |
Datum |
Plats |
Klass |
Klubb |
Domare |
Resultat |
Klicka här för att läsa protokoll |
Datum |
Plats |
Resultat |
HOPP Klass I |
Klass II |
Klass III |
||||||
AGILITY Klass I |
Klass II |
Klass III |
||||||
Datum |
Plats |
Klass |
Poäng |
Tid |
Placering |
Datum |
Plats |
Domare |
Pris |
Placering |
Officiella utställningar | ||||
20110602 | Gubbängen, SPK- M Unghundsklass |
Leos Jancik Tjeckien |
1:a | EXC, CK 3 BHKL |
20010529 | Österbybruk, SKK Unghundsklass |
Inga Siil Estland |
1:a | EXC 3 UKKL |
20110528 | Vallentuna, SKK Unghundsklass |
Juha Palosari Finland |
1:a | EXC 3 UKKL |
20110508 | Lidköping, SKK Unghundsklass |
Margareth Vear Norge |
1:a | EXC; CK 3 BHKL |
20110416 | Västerås, SKK Unghundsklass |
Åke Cronander Sverige |
1:a | EXC; CK 4 BHKL |
20110206 | Eskilstuna, SPK-M Unghundsklass |
Nina Sanders United Kingdom |
1:a | 1:UHKL EXC 4 BHKL Reserv-Cert |
20101003 | Gnesta, SPK-M Juniorklass |
Andrew Hoblin United Kingdom |
1:a | 1:a, HP |
Inofficiella utställningar | ||||
101031 | Örebro, OLKK vuxenklass |
Carina Ekvall | 1:a | HP, BÌM |
20100523 | Hässleholm, NSKK Valpklass |
Jo Sheepers Holland |
1:a | 3:e BH valp |
20100522 | Hässleholm, SPK-S Valpklass |
Inga Siil Estland |
1:a | 3:e BH-valp |
20100513 | Gubbängen, SPK Valpklass 6-9 mån |
Christina Johansson Sverige |
1:a | HP |
20100228 | Örebro, ÖLKK Valpklass >12 mån |
Christer Ivarsson Sverige |
1:a | HP; BIR-valp |
Klicka här för att läsa
Kritiker |
Datum |
Plats |
Klass |
Poäng |
Pris |
Placering |